Historie výroby elektrosoučástek

Společnost Unilex vznikla jako jedna z prvních soukromých firem v Třebíči, městě s asi 45 000 obyvatel, v květnu roku 1990 a téhož roku byla zapsána i do obchodního rejstříku.

Jedním z prvních výrobků, který firma uvedla ihned na tehdy ještě československý trh, byl konzervační a dezinfekční prostředek olejových emulzí DEKONTA, který byl velmi úspěšný. To byl počátek rozvoje firmy. Koncem roku 1990 byl navázán styk s některými rakouskými firmami jako např. ABB-Goerz, ERB-Aeterna, atd., pro které byla vyráběna především kabelová konfekce.

Začátkem roku 1991 byla započata spolupráce s rakouskou firmou Schrack, pro niž se vyráběly nejrůznější typy relé v počtu až 50 tisíc kusů denně. Od počátku však firma byla vedena snahou nalézt vlastní výrobek, se kterým by prorazila nejen na tuzemském, ale především na zahraničním trhu. Tím se staly cívky na feritových jádrech všech typů, samonosné antény, malé zalévané transformátory do tištěných spojů, transformátory pro spínané zdroje a nejrůznější typy tlumivek: toroidní, válcové (tyčkové) a výstupní.

Firma se postupně etablovala a stala se dodavatelem pro téměř šest desítek zahraničních a tuzemských firem.

 Sídlo firmy Ferilex Třebíč

 
czech 
deutsch 
english 

Design Yashica s.r.o.